Wed14112018

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Przeżyj kilka chwil z Gangiem Olsena...

  • PDF

Od grudnia 2012 roku powstaje film dokumentalny, który jest podsumowaniem  25 lat obecności na scenie sławnego w całej Polsce zespołu Gang Olsena. Przedsięwzięcia podjęli się Krzysztof Paliński oraz bracia Wojciech i Tomasz Szwiec. Efekty ich pracy będziecie mogli poznać już 22 marca.

 Film „Kilka chwil” to dokumentalny zapis historii zespołu, począwszy od pierwszych lat działalności do chwili obecnej. Tytuł filmu nie jest przypadkowy, od momentu ich pierwszego występu przed bluesową publicznością minęło zaledwie ćwierć wieku – dla pokolenia wychowanego na Rawie Blues czy w rockandrollowych klubach Rudy Śląskiej, Katowic, Chorzowa, Warszawy, Wrocławia i Poznania to tylko kilka chwil. Taki sam tytuł nosi także utwór zespołu Gang Olsena, który wszedł do kanonu polskiego Rhythm’n’ Bluesa.


Krzysztof Paliński

 
O autorach:
 
Głównym pomysłodawcą i scenarzystą filmu jest Krzysztof Paliński, pochodzący z Chorzowa fotograf i student ASP we Wrocławiu. Za kamerą stanął Tomasz Szwiec, filmowiec amator, a stroną techniczną zajął się Wojciech Szwiec, ceniony w całej Polsce filmowiec niezależny.
 
Premiera filmu odbędzie się w kinie Patria w Rudzie Śląskiej przy ulicy Chorzowskiej 3. Na początku szef kina – Krzysztof Krawczyk –  przywita wszystkich przybyłych, następnie ok. godziny 19.30 na scenie pojawi się zespół, wokół którego całe to zamieszanie – Gang Olsena. Po koncercie przedmowę do filmu wygłosi Aleksander Uszok. Na godzinę 20.00 zaplanowana jest premiera filmu „Kilka Chwil”. Po projekcji autorzy filmu, jak i jego bohaterowie będą do dyspozycji przybyłych fanów i nie tylko.
 


Tomasz Szwiec i Krzysztof Paliński


Bilety w cenie 10 zł będzie można kupować od środy (6 marca) w kinie Patria. Wejściówki będą również sprzedawane w dniu koncertu urodzinowego Gangu Olsena 21.03.2013 w MCK w Rudzie Śląskiej.
 

Oficjalny fanpage filmu "Kilka chwil"


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Przy okazji pisania artykułu o pełniącym obowiązki w jednostce samorządu terytorialnego,
Wakacje nieubłaganie się kończą. Organizacje pozarządowe i placówki kulturalne i s
Na głównym skrzyżowaniu Mokrego znów stanęli, wzorem roku poprzedniego, baba z
Już 8 listopada otwarcie najwiekszego w Polsce bazaru ze zdrową żywnością. W każdą sobo
Tym razem skierujemy się w stronę Urzędu Miejskiego w Orzeszu, który znajduje się na
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca