Thu2132019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Już wiosna!

  • PDF

Dużym sukcesem filmowców z powiatu mikołowskiego okazał się udział w odbywającym się co dwa lata w Oświęcimiu Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych „Kochać człowieka”.

III nagrodę otrzymał  Wojciech Szwiec za film „Wiosna”. Film opowiada o wielkiej miłości człowieka – pana Pawła Rygulskiego z Łazisk Górnych do 40 letniego fiata 125p. Świat budzi się do życia, zakwitają jabłonie – idzie wiosna, a w garażu z zimowego snu budzi się wyjątkowy wóz.

Specjalne wyróżnienie za najlepszy film o wartościach humanitarnych przypadło dla Jerzego Jóźwiaka, szefa mikołowskiego Amatorskiego Klubu Filmowego „iks”,  za utrwalanie odchodzącego świata w notacjach dokumentalnych „Życie moje…” i ”Wyrzeźbione życie”.  


Filmowcy z AKF „Chemik” w Oświęcimiu przyznali swoją nagrodę – upamiętniającą jednego z najwybitniejszych filmowców niezależnych Henryka Lehnerta. Statuetkę „Honorowego Henryka” otrzymał instruktor łaziskiego klubu „Nurt58” Henryk Latusek za film „Pasieka Pana Zygmunta”.


 


Komentarze  

 
0 #1 Piotr 2012-02-01 08:26
Wielkie gratulacje dla Wojtka nie tylko z powodu nagrody dla filmu, ale również wygrania plebiscytu na człowieka roku Dziennika Zachodniego! Gratulacje!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
22 sierpnia Śląski Ogród Botaniczny wraz z Fundacją Stonoga zorganizował piknik rodzin
W styczniu 2008 roku rozpoczął swoją działalność w powiecie mikołowskim Uniwersytet Trz
28 listopada w MBP w Mikołowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w III edy
Na wiosnę pojawia się wiele sezonowych tematów. Jak bumerang co roku powraca o tej por
II Targi Inicjatyw Społecznych już 16 czerwca w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Ś
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca